Gilgeous-Alexander отбелязва 35 точки, Thunder удържа Suns 118-110, за да си върне първото място в West
AP News | 2024-03-04 | 07:32:49

PHOENIX (AP) — Shai Gilgeous-Alexander има 35 точки и Oklahoma City Thunder победи Phoenix Suns със 118-110 в неделя вечерта, за да поведе в Западната конференция, като се върна, след като натрупа преднина от 24 точки.

Юсуф Нуркич счупи франчайз рекорда на Сънс с 31 борби, най-много в мач от НБА от 14 години. Той също така имаше 14 точки - и пет от 21-те обороти на Финикс. Слънцата играха без звездния гард Девин Букър, след като той изкълчи десния си глезен късно при загуба от Хюстън в събота вечерта.

Оклахома Сити се подобри до 42-18, за да вземе преднина от половин мач пред съперника си от Северозападната дивизия Денвър и Минесота в Западната конференция. Тъндър спечели шест поредни победи, преди да загуби в четвъртък вечерта от Сан Антонио.

И петимата титуляри на Оклахома Сити бяха двуцифрени. Джалън Уилямс имаше 22 точки, Чет Холмгрен 14, Лугуенц Дорт 13 и Джош Гиди 10. Гилджъс-Александър също имаше осем борби и девет асистенции.

Брадли Бийл вкара 31 точки за Финикс. Изгонен в събота вечер за сбиване с Джейлън Грийн от Хюстън, Бийл игра 33 минути във втория си мач, върнат след разтегнато сухожилие. Кевин Дюрант добави 20 точки, а Ерик Гордън имаше 15, след като пропусна три мача заради контузия в слабините.

Треньорът на Финикс Франк Фогел каза преди мача, че глезена на Букър все още се оценява и отборът ще има повече информация във вторник.

Първоначално Финикс се отърси от отсъствието на Букър, надпреварвайки се до преднина от 17-4. Но Тъндър вкара следващите 10 точки и завърши първата четвърт със серия 24-7, за да поведе с 28-22. Гилджъс-Александър отбеляза 10 точки за периода.

Нуркич игра седем минути през първата четвърт и имаше 12 борби, но Слънцата имаха само една борба до края на четвъртината, след като той отиде на пейката за отдих.

Гилджъс-Александър, втори след Лука Дончич от Далас по среден резултат от 31,4 в неделя, имаше 18 точки през първото полувреме в неделя, докато Тъндър водеше с 66-52 на паузата. Бийл имаше 17, за да поведе Слънцата.

Оклахома Сити водеше с цели 24, преди Слънцата да се върнат, за да намалят до 86-83 в края на третата четвърт. Тройката на Гордън в началото на четвъртата четвърт направи първата преднина на Слънцата от 91-89 м от първата четвърт.